«Кобзарю, знов до тебе я приходжу»

Березневі дні на нашій землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.

"Кобзар" Шевченка промовляє і промовляє до нас, кличе до активного життя. Його по праву називають Новим завітом української нації.

Як актуально звучать сьогодні слова Ліни Костенко:

Кобзарю!

Знов до тебе я приходжу,

Бо ти для мене – совість і закон.

18 березня 2025 року викладачі української мови та літератури ВСП «Стрийський фаховий коледж ЛНУП» організували та провели конкурс читців творів Тараса Шевченка «Кобзарю, знов до тебе я приходжу», присвячений 211-й річниці з дня народження Великого Кобзаря. Це свято поезії об’єднало студентів майже усіх навчальних груп. Кожен, хто взяв участь у конкурсі, мав можливість не тільки продекламувати вірші великого поета, але й відчути глибину його слова, зануритися в атмосферу того часу, коли творив Шевченко. 18 здобувачів освіти з захопленням і натхненням читали вірші, у яких звучать як гірка правда, так і палка любов до рідної землі.

Цей конкурс став чудовою можливістю для кожного учасника заглибитися у творчість Тараса Шевченка, відчути зв’язок з історією та культурною спадщиною нашого народу.

Кожен, хто читає Шевченка сьогодні, долучається до великої справи - відстоювання національної ідентичності та продовження боротьби за волю України.

Отож, щиро вітаємо переможців конкурсу:

  • І місце - Христина Пристай (група Р-21);
  • ІІ місце - Борисович  Анастасія-Марія (група ОФ-21);
  • ІІІ місце - Задніпранець Артур  (група АК-11);

Грамотою за оригінальність та творчий підхід нагороджена Марчук Яна (група К-11).