День пам’яті Героїв Небесної Сотні

У понеділок, 20 лютого, Україна уже вдев`яте відзначила День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Пам’ятний День відзначається щороку  20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом досягло найбільшого загострення. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні. 105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Сьогодні боротьба за свободу, територіальну цілісність, європейський вибір України продовжується. У ній ми маємо загиблих і поранених, проте маємо і велику історичну перемогу –  згуртовану націю, яка готова боротися за свої національні та політичні права.

Український народ вистоїть і відстоїть демократичні цінності зараз. Безмежна повага та честь кожному, хто б’ється за Україну.  Вічна пам’ять тим, хто у цій боротьбі віддав найцінніше –  своє життя.